Перейти до основного вмісту
ММЦ відкриття

7-11 серпня відбулася перша наукова подія, організована Міжнародним центром математики в Україні. Це школа-конференція «Числа у Всесвіті», яка представила широкому загалу останні досягнення у теорії чисел та її застосуваннях. Подія проходила у форматі міжнародного моста між Києвом та Варшавою. Український майданчик надала Київська школа економіки, а з польського боку - Міжнародний математичний центр імені Стефана Банаха, з живим зв’язком між двома аудиторіями. У програмі були серії лекцій двох лауреатів медалі Філдса – Марини Вязовської та Теренса Тао.

9 серпня пройшла спеціальна урочиста сесія «Чисел у Всесвіті», присвячена відкриттю Міжнародного центру математики в Україні. Зустріч відкрила промова Михайла Подоляка, Радника Голови Офісу Президента України. Польську владу представляв Павел Шрот, Державний секретар та Голова Кабінету Президента Республіки Польща. Підтримку ініціативи створення Центру українським урядом висловив Ігор Таранов, Директор Директорату Науки та Інновацій при Міністерстві освіти і науки України. Від польського уряду виступив Войцех Мурдзек, Державний секретар, заступник міністра освіти і науки Польщі. У записі прозвучала також промова Клер Жирі, Генеральної директорки з питань досліджень та інновацій Міністерства вищої освіти та досліджень Франції, яке цього року виділило на створення ICMU грант у розмірі 200 тисяч євро. Новий науковий заклад привітали академік Анатолій Загородній, Президент Національної академії наук України, академік Марек Конажевський, Президент Польської академії наук, та Ольга Полоцька, Виконавча директорка Національного фонду досліджень України – стратегічного партнера ICMU.

Чернівецьке математичне товариство представляла професорка кафедри математичного аналізу Олена Карлова.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності