Перейти до основного вмісту
Більшість вступників, як і в попередні роки, для вступу до закладів вищої освіти має надати результати зовнішнього незалежного оцінювання, яке протягом 3х років відбувається у вигляді (НМТ) національного мультипредметного тесту.

На основі індивідуальної співбесіди з тих самих предметів, що мали б складатись на НМТ, можуть вступати абітурієнти, які належать до пільгових категорій. Особливий механізм вступу мають особи, що проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях. Для вступу за особливим алгоритмом вони мають звернутись до центрів «Крим – Україна» чи «Донбас – Україна».

У випадку вибору спеціальності Е7 Математика, якій надається особлива підтримка держави, вступник може розраховувати на невелике підвищення свого конкурсного балу завдяки застосуванню галузевого коефіцієнта 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2.

Вступ за результатами НМТ

У 2025 році мультитест складався з 4 предметів, три з яких (українська мова, математика та історія України) будуть обов’язковими для всіх вступників, а один предмет з переліку (українська література, біологія, географія, фізика, хімія або іноземна мова) кожен вступник обирає самостійно під час реєсстрації.

Вступники складатимуть мультитест з 4 предметів в один день, на виконання кожного предметного тесту буде відводитись 60 хвилин, з однією 20-хвилинною перервою між двома двогодинними блоками. Після проходження іспиту вони отримають в е-кабінеті особисті результати з усіх 4 предметів за рейтинговою шкалою 100–200 балів, які необхідні для участі у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Електронний кабінет вступника

Після складання вступних іспитів розпочинається основний етап вступної кампанії. Для участі в конкурсному відборі кожен вступник має створити електронний кабінет.

Через цей кабінет вступники будуть подавати усі свої заяви для вступу до закладів вищої освіти в електронній формі.

Термін реєстрації і роботи електронних кабінетів вступників визначається кожного року окремо Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти, який затверджує Міністерство освіти і науки України. Цьогоріч е-кабінети працюватимуть протягом усієї вступної кампанії, тобто з 1 липня до 20 жовтня.

Для створення е-кабінету треба мати серію та номер документа про освіту, а також номер (без серії) документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтво про народження). Під час реєстрації потрібно вказати електронну пошту, до якої вступник має доступ і яка не заборонена на території України. Потрібно також згенерувати пароль для подальшого входу в е-кабінет.

Терміни подання заяв для вступу

Для вступників на здобуття ступеня бакалавра:

  • реєстрація електронних кабінетів - з 1 липня до 20 жовтня;
  • подання заяв (в електронній формі) - з 19 липня до 18:00 1 серпня.

Перелік необхідних документів, які потрібно подати при вступі:

  • заявa встановленого зразка;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію військово-облікового документа (у військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення, а у призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць) (ОБОВ’ЯЗКОВО);
  • копію документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, якщо інформація про нього не збережена в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
  • документи, що дають право на пільги при зарахуванні на навчання, якщо такі є.

* При поданні копій документів пред’явлення оригіналів документів обов’язкове.

Обчислення конкурсного балу при вступі на ОР бакалавр:

Конкурсний бал – це сума балів вступника за кожен предмет НМТ, помножені на відповідні коефіцієнти.

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО за результатами НМТ 2025 конкурсний бал (КБ) розраховується за такою формулою:

КБ = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3+ К4 × П4) / 
(К1 + К2 + К3+ (К4макс + К4)/2)
,

де

  • П1, П2, П3, П4 - оцінки з першого, другого, третього предметів;
  • К1, К2, К3, К4 - вагові коефіцієнти оцінок предметів;
  • К4макс – максимальне значення вагового коефіцієнта з вибіркового предмета НМТ 2025 року для відповідної спеціальності.

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО за результатами НМТ 2024 конкурсний бал (КБ) розраховується за такою формулою:

КБ = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3+ К4 × П4) / 
(К1 + К2 + К3 + К4)
,

де

  • П1, П2, П3, П4 - оцінки з першого, другого, третього предметів;
  • К1, К2, К3, К4 - вагові коефіцієнти оцінок предметів.

Для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО за результатами НМТ 2023, 2022  конкурсний бал (КБ) розраховується за такою формулою:

КБ = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3) / 
(К1 + К2 + К3)
,

де

  • П1, П2, П3 - оцінки з першого, другого, третього предметів;
  • К1, К2, К3 - вагові коефіцієнти оцінок предметів.

Вагові коефіцієнти конкурсних предметів НМТ 2025, 2024

Конкурсні предмети (НМТ 2025, 2024) Вагові коефіцієнти
Код спеціальності*
А4.04
А4.09 E7 Математика F1, F3, F4
1. Українська мова 0,3 0,35 0,3 0,3
2. Математика 0,5 0,5 0,5 0,5
3. Історія України 0,2 0,25 0,2 0,2
4. Іноземна мова 0,4 0,3 0,3 0,3
4. Біологія 0,3 0,3 0,2 0,2
4. Фізика 0,5 0,5 0,4 0,4
4. Хімія 0,4 0,4 0,3 0,3
4. Українська література 0,2 0,3 0,2 0,2
4. Географія 0,2 0,25 0,3 0,2

Вагові коефіцієнти конкурсних предметів НМТ 2023, 2022

Конкурсні предмети (НМТ 2023, 2022) Вагові коефіцієнти
Код спеціальності*
A4.04, A4.09
E7 Математика  F1, F3, F4
1. Українська мова 0,3 0,3 0,3
2. Математика 0,5 0,5 0,5
3. Історія України 0,2 0,2 0,2
3. Іноземна мова 0,3 0,2 0,3
3. Біологія 0,3 0,2 0,2
3. Фізика 0,5 0,4 0,4
3. Хімія 0,3 0,2 0,2

Допуск до конкурсного відбору на місця державного замовлення – 110 балів (КБ)

Допуск до конкурсного відбору на місця за кошти фізичних/юридичних осіб – 100 балів

Пріоритетність заяв

Кожній заяві вступник надає пріоритетність. 

Пріоритетність – це черговість заяв (від 1 до 5, де 1 є показником найбільш пріоритетної заяви), за якою визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця. Зазначена вступником пріоритетність заяв не може бути змінена після подання заяви.

Вступник також зможе присвоїти пріоритетність заявам на контракт. У такому випадку він зможе надати своїм заявам більше пріоритетів, ніж 5 (які є обов'язковими для бюджету). Заяви на контракт з пріоритетами будуть розглядатись одночасно з заявами на бюджет. 

Пріоритетність застосовується під час зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за державним або регіональним замовленням.

При цьому рекомендація про зарахування абітурієнта на навчання за державним замовленням буде надаватись за найвищим пріоритетом, а всі заяви абітурієнта з меншим пріоритетом у такому випадку не претендують на місця державного замовлення.

Наприклад, якщо абітурієнт рекомендований для зарахування на навчання за кошти державного бюджету на спеціальність за 3-м пріоритетом, то він матиме вибір: вступити на бюджет за 3-м пріоритетом, або подавати документи на контракт за 1, 2, 4 або 5 пріоритетом.

Якщо ж він потрапляє за своїми балами на бюджетне місце за «пріоритетом №1», то всі його інші заяви участі в конкурсі на бюджетні місця не беруть. Фактично, абітурієнту пропонують одне місце державного замовлення за найвищим із тих пріоритетів, за яким він проходить на місце державного замовлення.

Зауважте, що вступники можуть подати до п’яти заяв на місця державного замовлення на будь-які спеціальності та до десяти заяв на контрактні місця.

Кількість місць державного замовлення на спеціальність Е7 Математика - 17. Загальний обсяг ліцензії - 25 місць. 

Вартість навчання на спеціальності Е7 Математика - 35200

Абітурієнти, які вступають на спеціальності, яким надається особлива підтримка, мають вищий галузевий коефіцієнт 1,02 при обчисленні конкурсного балу при умові виставленого пріоритету 1 або 2 поданої заяви на ці спеціальності. Також такі абітурієнти можуть бути переведені на вакантні місця державного замовлення.

Розгляд заяв закладом вищої освіти

У ході всієї вступної кампанії абітурієнт у своєму електронному кабінеті має відстежувати статуси, які надаються усім його поданим на розгляд вишів заявам.

Після подання електронної заяви вона розглядається приймальною комісією закладу вищої освіти протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в ЄДЕБО.

За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів: «Зареєстровано у закладі освіти» або «Потребує уточнення вступником».

При присвоєнні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» працівник закладу освіти зазначає перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних статус е-заяви вступника змінюється на «Зареєстровано у закладі вищої освіти».

Якщо вступника допущено до участі в конкурсному відборі для вступу на бюджет, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу».

Якщо вступника допущено до участі в конкурсному відборі на контракт, електронній заяві вступника присвоюється статус «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Якщо вступнику відмовлено в участі у конкурсному відборі, електронній заяві встановлюється статус «Відмовлено закладом освіти» (із зазначенням причини відмови).

Усі статуси заяви вступника відображаються в особистому електронному кабінеті вступника та на сайті Інформаційної системи Вступ.ОСВІТА.UA.

Оприлюднення рейтингових списків

Рейтингові списки вступників оприлюднюються після завершення вступних випробувань.

Терміни для вступників на основі повної загальної середньої освіти на навчання для здобуття ступеня БАКАЛАВР:

  • До 06 серпня – ознайомитись з оприлюдненими рейтинговими списками рекомендованих на бюджет, до 11 серпня – ознайомитись з оприлюдненими рейтинговими списками рекомендованих до зарахування для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб (крім рекомендацій для вступників за заявою з пріоритетністю)
  • До 9 серпня 18:00 год. – вступники, які отримають рекомендації за заявою з пріоритетністю, мають підтвердити вибір місця навчання, виконати вимоги до зарахування та укласти договір про навчання;
  • До 11 серпня – ознайомитись з наказом про зарахування на бюджет;
  • До 18 серпня – переведення на вакантні місця держзамовлення;
  • До 30 серпня 17:00 год. – підтвердити бажання навчатись на контракті;
  • Протягом двох тижнів після зарахування – в деканаті факультету математики та інформатики укласти договір, принести в деканат факультету (вул. Університетська, 28/1) або надіслати на електронну пошту факультету [email protected] квитанцію про оплату, контакти (0372)58-48-80, на сайті факультету вся інформація https://fmi.chnu.edu.ua (якщо на момент укладання договору абітурієнту нема 18 років, то договір укладає батько або мати).


Терміни для вступників на основі ОКР молодшого спеціаліста на навчання для здобуття ступеня БАКАЛАВР:

  • До 06 серпня – ознайомитись з оприлюдненими рейтинговими списками рекомендованих на бюджет, до 11 серпня – ознайомитись з оприлюдненими рейтинговими списками рекомендованих до зарахування за кошти фізичних/юридичних осіб
  • До 9 серпня 18:00 год. – підтвердити бажання навчатись на бюджеті (занести в приймальну комісію оригінали документів або здійснити підтвердження електронним підписом);
  • До 11 серпня  – ознайомитись з наказом про зарахування на бюджет;
  • До 18 серпня – переведення на вакантні місця держзамовлення;
  • До 30 серпня 17:00 год. – підтвердити бажання навчатись на контракті;
  • Протягом двох тижнів після зарахування – в деканаті факультету математики та інформатики укласти договір, принести в деканат факультету (вул. Університетська, 28/1) або надіслати на електронну пошту факультету [email protected] квитанцію про оплату, контакти (0372)58-48-80.

 

Детальніше про умови вступу: https://fmi.chnu.edu.ua/abituriientu/umovy-vstupu/

Про спеціальність
Про спец 2
Основні курси
Основні курси (бак)
Вибіркові курси
Вибіркові курси (бак)
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності